Isı Kontrol Çözümleri

 MAKİNE OTOMASYONU  Isı Kontrol Çözümleri

ISI KONTROL ÇÖZÜMLERİ
 

Sıcaklık kontrolü birçok alanda ve farklı proseslerde ihtiyaç duyulan önemli bir konudur. Bu kontrol sistemi için doğru donanım doğru yazılım ile birlikte kullanıldığında ancak hassas bir sıcaklık kontrolü gerçekleştirilebilir.

 

Muser otomasyon, birçok farklı sektörde ihtiyaç duyulan ısı kontrolü için gerekli olan otomasyon sisteminin tasarımını ve uygulamasını gerçekleştirmiştir.

 

PID ve/veya fuzzy logic (bulanık mantık) kullanarak birçok zor proseste istenilen hassasiyette sıcaklık kontrolünü başarı ile gerçekleştirmiştir.

 

Isı kontrol çözümleri geliştirdiğimiz sektörlerden bazıları ;

 

Buhar vanası ile sıcaklık kontrolü - Savunma sanayisinde özel bir yapıya sahip olan sistemin sıcaklık kontrolü buhar vanasının açılma oranı ve fan hızıyla birlikte PID ve bulanık mantık kullanılarak elde edilmiştir. Sıcaklık değerleri sürekli kayıt altına alınmaktadır. Proje kapsamında Schneider marka PLC ve operatör paneli kullanılmıştır.

 

Gıda sektörü iklimlendirme sistemi ile sıcaklık ve debi kontrolü - Proje fabrika otomasyonu kapsamında gerçekleştirilmiş olup sistemde bulunan air condition ( iklimlendirme sistemi) sisteminden faydalanılarak fırın içerisinde istenilen sıcaklık değeri ve hava debisi istenilen zaman dilimine göre ayarlanmıştır. Sıcaklık değerleri ve debi miktarları sürekli kayıt altında tutulmuştur.

 

Güç kontrol cihazları ile sıcaklık kontrolü Fotek marka güç kontrol cihazlarıyla sıcaklık ölçümü yapılan bölgeye göre otomatik olarak güç kontrolü yapılabilmektedir bu sayede istenilen sıcaklık güç kontrolü uygulanarak elde edilerek enerji tasarrufu sağlanabilmektedir.

Fotoğraf Galeri
Isı Kontrol Sistemleri
Isı Kontrol Sistemleri2
Isı Kontrol Sistemleri3