Makine Otomasyonu Nedir

 BLOG  Makine Otomasyonu Nedir

Makine Otomasyonu Nedir ?

 

Makine TDK' da belirtilen tarife göre : " Herhangi bir enerji türünü başka bir enerjiye dönüştürmek, belli bir güçten yararlanarak bir işi yapmak veya etki oluşturmak için çarklar, dişliler ve çeşitli parçalardan oluşan düzenekler bütünü "

 

Bu manadan yola çıkarak günümüzde endüstriyel alanda kullanılan makineler bir eylemi gerçekleştirmek için genellikle mekanik,elektrik ve yazılım parametrelerinin kombinasyonundan meydana gelmektedir.

 

Makine otomasyonu, makinenin uygulamasına göre, bir PLC veya kontrolör yardımı ile programlayıcı tarafından belirlenen komutlara ve koşullara göre otomatik olarak çalışan mekanik sistemlerdir.

 

Makine otomasyonları sayesinde insan gücüne olan bağımlılık azaltılabilir, yalın üretime veya insansız üretime ulaşılabilir.

 

Endüstri 4.0' ın devam etmesini sağlayan klasik ve akıllı çalışma teknolojileri, makine otomasyonu için tamamen yeni olanaklar sunmaktadır. Makine otomasyon gereklilikleri sanayiden sanayiye değişiklik göstermektedir.Endüstride, dikkate alınması gereken çok farklı uygulamalara yönelik özel gereksinimler ve süreçler vardır.

 

 

Bilgi birikimimizle, en başından itibaren size destek veriyoruz: otomasyon konseptinizin planlanmasından, uygun sürücü ve otomasyon teknolojisi ve yazılımı seçimine ve devreye almaya kadar - ve dahası.

 

İlk safhada makinelerinizin işlevselliği bulunmaktadır. Bu yüzden tüm süreçler ele alınmaktadır.

 

Tüm giriş ve çıkış arayüzleri, makinenin tüm fonksiyonel parçaları, muhtemel sistem arayüzleri, uygulamanın özellikleri ve çok daha fazlası ile tamamen makinenin gidişatı dikkate alınmalıdır.

 

Bu şekilde makinelerinize en uygun otomasyon konsepti için mümkün olan en iyi çözümü bulmanıza yardımcı oluyoruz.Makine otomasyonu alanında çözüm ortağınız olarak, tüm bilgi birikimimizi ve deneyimlerimizi sizlere sunuyoruz.

 

Etiketler : MakineMakine otomasyonuEndüstri 4.0Otomasyon, PLCSürücüAkıllı fabrikalarKaranlık FabrikalarModernizasyon