FOTEK KONTROL CİHAZLARI

 UNİVERSAL KONTROL CİHAZLARI  FOTEK KONTROL CİHAZLARI

Isı kontrol alananında sektörün lider firmalarından olan Fotek, bu başarısını yakaladığı MT Serisi cihazlarının yanısıra değişen ihtiyaçlara cevap verebilmek için 2015 yılında üretimine başlanan NT Serisi cihazlar, bunun yanında daha basit uygulmalar için analog standart seri olan H5-AN Serisi ürünlerle ısı kontrol konusundaki ihtiyaçların tamamına cevap verebilmektedir.


FUZZY+PID kontrol sağlayan MT ve NT Serisi termostatlar bu alanda üstün bir performans sergilemektedir.
NT serisi içinde yer alan NT22 raya montaj ince tip ürünler ısı kontrol konusunda birçok ilkleri hizmete sunmuştur.
RS haberleşme özeliği olan cihazlar, ekran ve PLC ile haberleşerek bu konuda ısı kontrol modüllerin yerine daha uygun maliyetle daha profesyonel kontrol olanağı sağlar.
Yine seride opsiyonel olarak sunulan akım propları sayesinde süreçteki akımı izlemeye olanak sağlayan cihaz bu konuda ki maliyetleri azaltarak yüksek bir performans ve kolaylık sunar.

 

MT Elektronik Termostat Serisi

 

FOTEK MT Serisi ısı konrol cihazları, hızlı ve tam hassas sonuç elde ederek sorunsuz işleyiş sağlamaktır. 15 yılı aşkın süredir Türkiye sanayimize hizmet eden MT serisi Fuzyy+PID ısı kontrol cihazları geçen yıllara nazaran 0 sorun ile bu günlere gelmeyi başarmış sektörün lideri bir üründür.

15 farklı alarm seçiminizle her türlü alarm ihtiyacınıza cevap verebilecek olan cihaz tüm ebetlarda 2 alarm kontağı sunarak bu alanda ilk olma özelliğini hala korumaktadır.

 

NT Serisi

 

NT-SERİSİ ısı konrol cihazları yeni nesil bir ısı kontrol cihazı olup bünyesinde bir çok yenilik barındırmaktadır. Tarama zamanı olarak 0.01 saniye gbi rakipleri tarafından ulaşılmaz bir standart sunmaktadır, bu durum karşısında ortaya çıkan mükemmel ölçüm sayesinde süt, peynir, yağ, gıda ve ilaç gibi hassas alanlarda tam sorunsuz sonuçlar elde edebilmektedir.

Yine kendi alanında devrim yapacak şekilde ampermetreyi devre dışı bırakıp akım propları ilave edilerek hem ısıyı hem akımı izlemeye olanak sağlayan NT serisi bu özelliği sayesinde  yüksek maliyetler harcanarak kurulan akım izleme ihtiyacınıza en uygun çözümü sunar. Bir diğer yenilik olan serinin yeni üyeleri NT-22 raya montaj RS haberleşmeli ürün PLC modüllerle  haberleşerek bu konuda PLC modüllerin ortaya çıkardığı yüksek maliyetleri TC giriç modülü ve çıkış modüllerindeki  yüksek kapasiteli CPU ihtiyacınızı ordadan kaldırıp çok daha maliyetsiz PLC modüller seçilerek maliyetinizi yarı yarıya gibi bir oranda aşağı çekebilmenize olanak sağlar.

 

PLC veya Ekran Panel’deki arıza durumlarında NT serisi ısı kontrol cihazları kendi ekranının sağladığı avantaj sayesinde PLC ve Ekran Paneli devredışı kalsa bile makinenizin sorunsuz çalışmasını devam ettirebilmektedir.